Keith Flint

Keith (celým jménem ‘Keith Charles Flint’) se narodil a vyrůstal ve městě Braintree v kraji Essex ve Velké Británii. Jeho hudební kariéra začala koncem 80. let, kdy na jedné z mnoha rave parties potkal, tehdy začínajícího, mladého DJe Liama Howletta. Keith byl v té době vášnivým tanečníkem ravu a Howlettova hudba ho nadchla takovým způsobem, že mu nabídl své služby. K tomu přizval ještě své kamarády Leeroye Thornilla a Sharky a Prodigy byli na světě!

První roky v Prodigy byly pro Keitha jen o tancování (mimojiné společně s Leeroyem vymysleli svůj specifický taneční styl nazvaný „Manic Velocity“), ale jak se v letech 1994-1995 Prodigy sound nechal inspirovat víc a víc rockovou muzikou, své slovo začal mít i text a vocály. Koncem roku 1995 totiž Prodigy začali naživo hrát pecku ‘Firestarter’, kde se Keith poprvé ujal i mikrofonu. Společně s tím přišla i razatní změna image. Ze vcelku normálně vyhlížejícího týpka s dlouhými vlasy se stal nepřéhlednutelný šílený pankáč. Ze dne na den se tak Keith stal nejvýraznější a veřejně nejznámější postavou kapely a následný veleúspěch jak singlu ‘Firestarter’, tak alba ‘Fat Of The Land’ to jen podtrhl.

Prodigy přesto nejsou jedinou Keithovou hudební zkušeností. V roce 2003, kdy Prodigy měli menší přestávku, založil vlastní kapelu „Flint“, kde působil s tvářemi známými z Prodigy live vystoupení (Jim Davies – kytara, Kieron Pepper – bubny, Rob Holliday – bassa a Tony Howlett – opět bubny), Keith měl pozici hlavního vocálu. Nicméně projekt neměl dlouhého trvání a ještě ve stejném roce skončil. Kapela stihla oficiálně vydat jen dva singly (k singlu „Aim 4″ vyšel i videoklip), na chystané album nazvané „Device 1″ se už nedostalo (ve skutečnosti vyšlo neoficiálně jen jako promo). Ještě v roce 2004, jen pár měsíců před vydáním čtvrtého studiového alba Prodigy ‘Alway Outnumbered, Never Outgunned’, pak Keith stihl založit další kapelu, tentokrát s názvem ‘Clever Brains Fryin’, se kterou odehrál jen pár živých vystoupení, pak už se opět naplno věnoval Prodigy a tour k novému albu.

Co možná nevíte:

- Keith je od roku 2006 ženatý s Mayumi Kai, Japonskou Djkou vystupující pod jménem ‘Gedo Super Mega Bitch’
- Text tracku Firestarter popisuje Keithovu osobnost.
- Je velkým fanouškem motorek, dokonce je jezdil i závodně a vůbec né špatně.