Budoucnost fóra?

No tak máme problém s diskuzním fórem. Vzhledem k tomu, že to háže jakousi chybu ve funkci s datumem a vir to žádnej nezpůsobil tak bych to tipoval na aktualizaci a změnu bezpečnostních nastavení na straně serveru. Bohužel jsem v práci takže nemám čas to nějak řešit – možná večer. Fórum je čitelné jen místo data+času jednotlivých příspěvků se zobrazuje x řádků s chybama. Udělám zálohu a snad s tím něco vymyslím

EDIT: dočasně záplatnuto zákazem výpisu chyb… večer na to snad mrknu

EDIT 2: no tak už je to jasny na webhostingu byl proveden upgrade na novou verzi PHP/MySQL. A vzhledem k tomu, že fórum jede na stařičkým PunBB, ktery používá nějakou funkci s datumem, která z důvodu bezpečnosti je v nové verzi PHP napůl zakázaná, tak to háže chyby. Zobrazování těch chyb se dá zakázat, ovšem jak to je s bezpečností to opravdu nevím.

Takže jsou 3 možnosti:

1. nechat to tak jak to je
výhody: bez práce
nevýhody: asi ne zrovna bezpečné fórum, asi větší možnost spamu a hlavně do budoucna nejistá funkčnost

2. upgrade ze současného PunBB 1.2.22/3 na PunBB 1.3.4 čímž si asi nejvíc nepomůžeme, protože to vypadá, že PunBB není zrovna moc aktualizovany (u 1.2 verze byla ted aktualizována po roce nějaká závažnější chyba a u 1.3 verzí je poslední stará přes rok a půl navíc u ní nebude fungovat současný vzhled fóra) a nevím jesli stejná funkce s datumem není u 1.3 náhodou využívaná taky.
výhody: možná funkční
nevýhody: bude s tím práce (ani ne tak s převodem jako spíš s předěláním vzhledu)

3. zkusit použít uplně jiný diskuzní systém s tím, že by současné posty měly jít převést a s tím, že bych zkusil předělat i vzhled aby to vypadalo co nejpodobněji současnému
výhody: funkční, našel bych nějaky co je stále aktualizovany, bezpečnost, víc možností při psaní a administraci
nevýhody: bude s tím asi nejvíc práce, jak s převodem tak se vzhledem

Já bych upřednostnil 3. možnost s tím, že nevím jak dlouho mi to bude trvat a jestli se mi povede udělat vzhled stejně jak stávající.

Můžete s k tomu vyjádřit tady


About The Author

admin

Comments